• Slávik Slovenska

• Dňa 5.5.2022 sa uskutočnilo okresné kolo Slávik Slovenska. Našu školu reprezentovali žiačky Karolína Hanová z 3.A, Denisa Špániková z 5.A a Nella Balonová zo 7.A. Na heligónke doprevádzala spev žiačok Nella Balonová. V 1. kategórii obsadila krásne 2. miesto Karolína Hanová, ktorú pripravovala p. Richtárechová a Janečková. Srdečne blahoželáme a ďakujeme dievčatám za peknú reprezentáciu školy.

• 4. deň v ŠvP

• Slniečko rozohnalo oblaky a my sme sa mohli opäť učiť v teréne. Naše kroky viedli do Loveckého kaštieľa, v ktorom sa konajú prezidentské návštevy. Pokračovali sme po náučnom lesníckom chodníku,  na ktorom sme sa zoznámili s faunou a flórou blízkeho okolia. „Stridžie dni“ a „Mikuláš“ boli názvy zábavných hier, počas ktorých sme trénovali naše logické myslenie, postreh, rýchlosť a obratnosť. Medzi  tým sme si stihli opiecť špekačky a posilniť sa. Večer sa niesol v znamení hodnotenia a oceňovania. Na záver nemohla chýbať skvelá diskotéka. Okrem nezabudnuteľných zážitkov si každý z nás domov odnáša od CK Slniečko tričko a vecné dary podľa vlastného výberu.

• 3.deň v ŠvP

• Na „ veľkú radosť " všetkých celé dopoludnie pršalo. Nútený pobyt vo vnútri sme venovali precvičovaniu vedomostí zo slovenského jazyka , matematiky a tvorbe srdiečok z modelovacej hmoty.  Po odpočinku sme sa zoznámili so širším okolím Duchonky, počas  vedomostno-športovej hry sme na ihrisku zvládli „Vinobranie“ a večer sme sa zabavili pri tipovaní a tanečných choreografiách.

• 2. deň v ŠvP

• Dopoludnia sme využili krásne počasie na návštevu Topoľčianskeho hradu, samozrejme pešo. Na turistickej trase sme zdolávali prírodné prekážky, určovali liečivé rastliny a listnaté stromy. Po odpočinku nás čakala „ Cesta za pokladom“ a našu kondíciu sme si otestovali v rýchlostnej pohybovej hre „Chyť svetlušku“. Večer patril zábavno-vedomostnému kvízu „ Milujem Slovensko“.

• Uniková hra na dejepise

• Šiestaci sa zahrali na bájnych hrdinov a hľadali Pandorinu skrinku. Vydali sa na ťažkú cestu na dno mora, kde našli rôznych morských živočíchov a rastliny. Pri nich hľadali nápovedy a postupne získavali čísla tajného kódu. Našťastie sa im darilo, správne zodpovedali otázky týkajúce sa praveku, starovekých štátov, Grécka aj Ríma, preukázali dobrú pamäť a zadali kód do trezoru. Ale prišlo neočakávané prekvapenie. Museli zadať heslo. To však pre nich nebol žiadny problém a dopracovali sa k úspešnému koncu. Pandorina skrinka je naša!

Ing. Mária Ďurmeková

• TVORIVÁ BIOLÓGIA

Na hodine biológie ôsmaci zapojili svoje schopnosti, zručnosti, vedomosti, svoju fantáziu a v dielni vytvorili z polystyrénu a plastelíny modely buniek. Aj keď to v dielni zo začiatku vyzeralo ako zasnežená krajina, výsledok stál nakoniec za to.

Mgr. Miriam Poliačiková

• Škola v prírode – 1. deň

• Hurá, ideme do školy v prírode! Cieľ- penzión Slniečko na Duchonke.

Po ubytovaní sme sa zoznámili so športovým areálom penziónu- otestovali sme trampolínu a multifunkčné ihrisko .Popoludní sa nám o zábavu postarali animátorky a večer sme ukončili tanečnými kreáciami.

• Projekty na hodine angličtiny v 3.A

Svoje jazykové zručnosti v komunikácii v anglickom jazyku naši tretiaci dokázali pred časom i s Angličanom na hodine, s ktorým si dokázali „pokecať“. Teraz na hodine angličtiny prezentovali svoje projekty na tému „Moja rodina“. O každom členovi svojej rodiny vedia povedať niekoľko viet – aké má vlasy, či je vysoký, štíhly, čo má oblečené, čo má rád... Svoje projekty doplnili peknými obrázkami a pani učiteľke urobili veľkú radosť J
            Len tak ďalej, tretiaci!
                                                                                                                 Jana Mattošová