• Oznam vedúcej školskej jedálne

• Vedúca školskej jedálne pri Základnej škole Školská 1123/29 v Bánovciach nad Bebravou

Vám týmto oznamuje, že dňom 1.septembra 2022 sa určuje výška príspevku na jedno jedlo nasledovne:

1.stupeň-        desiata             0,60 € / deň

obed                1,21 € / deň

režijné náklady 3,00 € / mesiac

2.stupeň-        desiata             0,60 € / deň

obed               1,30 € / deň

režijné náklady 3,00 € / mesiac

Úprava trvalých príkazov

1.stupeň-      desiata    12,00                                                  12,00 € mesačne

obed + réžia 24,20 + 3,00                                  27,20 € mesačne

desiata + obed + réžia 12,00 + 24,20 + 3,00      39,20 € mesačne

2.stupeň-        desiata 12,00                                                  12,00 € mesačne

obed + réžia 26,00 + 3,00                               29,00 € mesačne

desiata + obed + réžia 12,00 + 26,00 + 3,00  41,00 € mesačne

Zamestnanci školy: 22 € mesačne

Uvedený príspevok na stravu treba uhradiť do 20.augusta 2022 na účet školskej jedálne

SK 80 0900 0000 0002 6399 5994.Variabilný symbol- číslo čipu, do poznámky treba uviesť meno a priezvisko žiaka.

Žiaci 1.ročníka a noví stravníci si musia zakúpiť čip na stravu v sume 5,50 € u vedúcej školskej jedálne v termíne : od 16.08.2022 - 26.08.2022 v čase od 7.00- 12.00 hodiny.

Všetci stravníci 1.-9.ročníka musia vyplniť a odovzdať záväznú prihlášku na stravovanie do 26.08.2022

- viď. príloha prihláška bez dotácie. Kto nemá možnosť si prihlášku stiahnuť a vytlačiť, môže si ju vyzdvihnúť u vedúcej školskej jedálne v uvedenom termíne.

Stravníci, ktorí budú mať nárok na poskytnutie dotácie na stravu zaplatia finančnú zábezpeku vo výške 30,00 € ročne a režijné náklady vo výške 3,00 € mesačne do 20.augusta 2022 na účet školskej jedálne SK 80 0900 0000 0002 6399 5994. Variabilný symbol - číslo čipu, do poznámky pre prijímateľa treba uviesť meno a priezvisko žiaka. Výška príspevku na jedno jedlo pre stravníkov, ktorí budú mať nárok na poskytnutie dotácie je uvedená v záväznej prihláške na stravovanie, ktorú bude potrebné vyplniť a odovzdať do 26.08.2022 - viď príloha prihláška s dotáciou.

Akékoľvek informácie ohľadom záväznej prihlášky a úhrady príspevku na stravu vám podá vedúca školskej jedálne na tel.čísle 038/7603921.     Iveta Botková

• Letný tábor končí, prázdniny pokračujú!

Posledný deň letného tábora začal vedomostným  AZ kvízom. Potom sa deti prešli čarovným svetom rozprávok, kde pri zábavných  aktivitách priraďovali k vypočutým ukážkam názvy rozprávok a mená ich autorov.
               Dopoludnie zakončili švihadlovou hrou „na opice“. Úlohou detí bolo napodobňovať pohyby cvičiteľky so švihadlom.
               Po dobrom  obede a odpočinku sme  navštívili hasičskú  zbrojnicu, kde hasiči deťom predviedli ukážky svojej práce.
               Na záver boli deti odmenené pamätným listom, sladkosťou a drobným darčekom.
               A teraz – hurá na prázdniny!!!

• Letný tábor – deň štvrtý

Štvrtý deň sme začali stúpaním z priestorov ŠKD na druhé poschodie do zatiaľ neznámych  priestorov školskej dielne. Za jej dverami čakalo na deti drevo a náradie na jeho opracovanie. Pod šikovnými detskými rúčkami sa drevo premenilo na rozprávkovo pekné domčeky, ktoré  si deti odniesli  domov.
               Po usilovnej práci boli deti odmenené aj slniečkom, ktoré im umožnilo stráviť zvyšok dopoludnia na miestnom kúpalisku. Pri hrách vo vode čas rýchlo ubehol a v škole nás už čakal obed.
               Na záver dňa sa deti stretli okolo ohniska pri vôni chutných špekáčikov a slaninky.

• Letný tábor – deň tretí

Tretí deň sme začali maľovaním na kamene. Deti sa s touto úlohou popasovali veľmi tvorivo.  Potom si zasúťažili na dopravnom ihrisku rôznymi formami jazdy na kolobežkách v dvoch tímoch.
               Túto aktivitu vystriedala návšteva príslušníkov policajného zboru. Deti v krátkosti oboznámili s pravidlami cestnej premávky, ukážkou policajnej sirény a pomôcok, ktoré používajú pri zásahu v svojej práci.
                Po obede a odpočinku sa vybrali do parku zacvičiť si na fit náčiní. Po akčnom dni čakalo na deti obľúbené letné osvieženie zmrzlinou.

• Letný tábor – deň druhý

•    V takýchto horúcich dňoch je najlepšie v lese. Preto sme sa do tieňa stromov vybrali hneď ráno po tvorivých a hravých aktivitách.  Deti  v skupinách postavili zaujímavé úkryty, na ktoré využili všetko, čo les ponúkol. Cesta tam i späť nám ubiehala lepšie s hrami a pesničkami počas chôdze.
                Po dobrom obede  a odpočinku si deti zasúťažili v atletickom trojboji – hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky a beh na ihrisku. Spokojné a unavené sa tešia na ďalší deň.

• Letný tábor je tu!

Hoci dnes začali prázdniny, brány našej školy zostali  otvorené pre deti, ktoré sa prihlásili do denného letného tábora. Prvý deň  začal vychádzkou na detské ihrisko Žihadielko. Potom deti „cestovali“ do praveku  v areáli školy. Úlohou detí bolo postaviť si praveké obydlie, pripraviť jedlo a na záver „uloviť mamuta“. Po obede a chvíľke oddychu sa vybrali autobusom do jazdeckej školy v Nedašovciach, kde si prehliadli jazdiareň a povozili sa na koníkoch.