Cieľom tejto kampane bolo dostať čo najviac detí do prírodného prostredia, kde sa môžu hrať a vzdelávať. Do májovej kampane sa celosvetovo zapojilo 1 milión 800 tisíc detí z 19 tisíc materských a základných škôl. Na Slovensku sa zapojilo 88 škôl s počtom detí 6 580.
Outdoorová edukácia, obsahujúca prvky výchovy, vzdelávania a výcviku (teda nadobúdania praktických skúseností a zručností) rozvíja kreativitu, flexibilitu, originalitu, kritické a hodnotiace myslenie, deti si pri nej budujú vzťah so svetom živej i neživej prírody, rozvíjajú svoje sociálne a komunikačné zručnosti a posilňujú svoj imunitný systém. Vo vonkajšom prostredí zároveň žiaci zažívajú ohromný pocit slobody, vnútorného sebauspokojenia a šťastia.
Na našej škole vyučovanie v prírode prebiehalo počas dvoch májových týždňov. Zapojili sa učitelia prvého i druhého stupňa. Využívali sme náš vnútorný dvor, okolie školy a vychádzky do prírody. Vyučovanie v prírode bolo využité počas rôznych vyučovacích hodín - zamerané na zaujímavé aktivity:
anglický jazyk – konverzačné hry, práca s textom, opis ľudí
slovenský jazyk – čítanie, kvíz, mäkké slabiky
matematika – riešenie netradičných matematických úloh v okolí našej školy
výtvarná, etická a technická výchova – svet okolo nás, ochrana životného prostredia
biológia –spoznávanie rôznych druhov rastlín, príbehy o životnom prostredí z vylosovaných slov
chémia – výroba chemického pexesa, chemický príbeh
náš región – beseda o tradičných remeslách
prvouka, prírodoveda – spoznávame prírodu, rastliny
vlastiveda – prostredie okolo nás a iné...
Ďakujem všetkým učiteľom, ktorí využili vyučovanie v prírode, spestrili žiakom jednotlivé hodiny a podporili v nich budovanie pozitívneho vzťahu k prírode...
Mgr. Miriam Poliačiková