• Aktivity Zelenej školy

•       Projekt - ZELENÁ ŠKOLA

V rámci krúžku Enviráčik sa v našej škole už dlhšie venujeme téme – odpady, správnemu triedeniu odpadkov a recyklácií. Našu školu oslovil dvojročný projekt ZELENÁ ŠKOLA s témou ODPADY, ide o environmentálne vzdelávací program určený pre základné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene. Sme presvedčení, že sa o problematike životného prostredia nestačí len učiť, ale že je zároveň nevyhnutné zmeniť naše konanie. Realizácia programu podporuje na školách priestor na rozvoj tvorivého a kritického myslenia. Na školách zapojených v programe dochádza k zlepšeniu medziľudských vzťahov a atmosféry prostredníctvom spolupráce na spoločných cieľoch. Aby sme mali pozitívne myslenie a veľa dobrých nápadov zhotovili sme si našu krásnu enviromiestnosť.

„ Deťom sa musí povedať a ukázať, že môžu vykonať nádherné veci pre ZEM. Je potrebné dať im vedomie, že môžu zmeniť a zachrániť svet.“  (J. Javna, 1991)

Kolégium - ZELENÁ ŠKOLA

Mgr. Miriam Poliačiková – koordinátor projektu

Mgr. Renata Gieciová – riaditeľka školy