• Ako postupovať ? - Zamestanec

• Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.

1. Do 15.02.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.

3. Z tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane si viete zistiť dátum  zaplatenia dane a vypočítať

2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech príjímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.

5. Údaje o Vami vybratom prijímateľovi sú už vo Vyhlásení uvedené.

6. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 29.04.2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska alebo  do  26. 4. 2024 do kancelárie ZŠ Školská.