Novinky

 • Krajské kolo geografickej olympiády

  10.4. 2013 sa žiaci našej školy Monika Grznárová VI.A, Peter Košťál VIII.A a Simona Ondrušková IX.A zúčastnili krajského kola GO, ktoré sa uskutočnilo v Novom Meste nad Váhom. Tu si vo svojich kategóriách zmerali sily s rovesníkmi z iných okresov v monotematickej a praktickej časti. To, že majú naši žiaci naozaj veľmi dobré teoretické vedomosti a zručnosti  v geografii potvrdzujú aj výsledky: Peter Košťál - 3.miesto KK GO, Monika Grznárová a Simona Ondrušková -úspešné riešiteľky KK GO. Gratulujeme a ďakujeme!  Mgr. Dana Švecová
 • GEOLÓGIA NÁS BAVÍ

   Dňa 16.04.2013 sa  v CVČ  Bánovciach nad Bebravou  konalo OK Biologickej olympiády  Poznaj a chráň - kategória E- odbornosť GEOLÓGIA.   Našu školu  úspešne reprezentovali dvaja žiaci z 8.A triedy -  Peter Košťál a Lukáš Kramár . Súťaž prebiehala v troch častiach: praktické poznávanie hornín,  minerálov a skamenelín a písomný test. Domáca príprava spočívala vo vyhotovení mineralogickej  zbierky a vypracovaní správy z  geologického odkryvu.  Obaja  súťažiaci  obstáli výborne. Peter  Košťál  sa umiestnil  na vynikajúcom   2. mieste s celkovým počtom bodov 104   zo  150 možných bodov   a tretí  skončil Lukáš Kramár s počtom bodov 97. Svojimi  vedomosťami  si  Peter Košťál zaručili postup do krajského kola,  ktoré sa koná 14. mája v Považskej Bystrici. Blahoželáme a držme palce!

  PaedDr. Jana Kolníková 

 • Matematicko – fyzikálno - prírodopisné popoludnie.

   

       Dňa 17.4.2013 sme pre šiestakov   pripravili zábavné popoludnie. Štyri 5- členné družstvá si zmerali svoje vedomosti v rôznych disciplínach z oblasti fyziky, matematiky a biológie. Skladali rozstrihaný obrázok známeho fyzika a matematika, riešili  hlavolamy so zápalkami, podľa vône rozoznávali známe sušené liečivé rastliny, odpovedali na testové otázky a na záver vyriešili tajničku.

  Pre všetkých súťažiacich bolo pripravené malé občerstvenie.

  Zvíťazili všetci, ktorí si prišli zmerať svoje sily a užitočne strávili toto popoludnie, ktoré pripravili p. učiteľky Španková a Kolníková.    

   

 • Matematicko – fyzikálno - prírodopisné popoludnie.

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Matematicko – fyzikálno - prírodopisné popoludnie..
  24.04.2013 13:05
 • Bezpečne na cestách

  V mesiaci dopravy si  deti v 1.oddelení ŠKD zopakovali dopravné značky a predpisy v aktivite Bezpečne na cestách. Najskôr si pozreli pripravenú prezentáciu o chodcoch a cyklistoch v doprave, dopravné značky  si zopakovali pri omaľovánkach. Pre deti bolo zaujímavé aj stavanie križovatky, riadenie dopravy a riešenie dopravných situácií. Vedomosti získané a upevnené v tejto aktivite pomôžu deťom správať sa na ceste zodpovedne a znížia riziko možných dopravných nehôd.           Bc. Richtárechová Jana

 • Bezpečne na cestách

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Bezpečne na cestách.
  17.04.2013 12:15
 • Deň narcisov

   

  Celý život je vo vašich rukách, ale sú aj dni, keď potrebujete cítiť pomocnú ruku iných...

  A bol tu deň, keď sme ju podali...“

  Piatok - 12. apríl mal charitatívnu príchuť. V znamení pomoci onkologickým pacientom organizovala Liga proti rakovine SR už sedemnásty ročník Dňa narcisov. Pracovníci a žiaci našej školy, dobrovoľným finančným príspevkom podporili projekty na rozvoj prevencie a diagnostiky rakoviny a predovšetkým pomohli tým, ktorým osud nadelil ťažkého súpera- chorobu. Ďakujeme

  E. Turková

   

 • Hviezdoslavov Kubín - okr. kolo

  Dňa 11. 4. 2013 sa v CVČ uskutočnilo obvodné kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

  Úspešne našu školu reprezentovali a na 3. mieste sa umiestnili  v 1. kategórii

  - próza: Kristína Podobová, 3. A - Mgr.Magdolenová

   - poézia: Lucia Lehocká, 4. A - Mgr. Hanková   

  Vyučujúcim ďakujeme za prípravu a žiačkám za reprezentáciu školy.

  Mgr. Čačková          

 • Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec - okr. kolo

  Dňa 26. 3. 2013 sa uskutočnilo v CVČ okr. kolo súťaže v rétorike. V prvej kategórii sa na 2. mieste umiestnila Kristína Fantúrová , 6. A  - Mgr: Čačková a v 2. kategórii sa na 3. mieste umiestnila Daniela Prievalská, 8. A - Mgr. Dvončová. Blahoželáme k dosiahnutému úspechu.

  Mgr. Čačková

 • Zdokonaľovací plavecký výcvik

  V dňoch 25.3.-4.4.2013  žiaci 3.A a 3.B absolvovali zdokonaľovací plavecký výcvik v mestskej plavárni. V úvodných hodinách si precvičovali správne dýchanie do vody a splývanie. Potom si zdokonaľovali plavecký štýl kraul a nakoniec sa oboznámili aj s ďalšími plaveckými štýlmi- prsia a znak.Tí odvážnejší skákali do hlbokej vody s následným preplávaním celej dĺžky bazéna. Súťažili v zbieraní pukov pod vodou a dĺžkou výdrže pod vodou. Záver výcviku patril súťaži v rýchlosti preplávania daného úseku. Medzi chlapcami sa najviac darilo A. Madačovi, A. Snopekovi a T. Košinovi. Najrýchlejšími dievčatam i boli D. Rácová, N. Kováčová a

  J. Drieniková. Plavecký výcvik splnil svoj účel, nakoľko sa žiaci pod odborným vedením inštruktorov zdokonalili v plaveckých zručnostiach.

  Mgr. R. Magdolenová

 • Plavecký výcvik - . ročník

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Plavecký výcvik - . ročník.
  12.04.2013 07:27
 • 2. miesto v obvodnom kole hádzanej starších žiačok

  Naše 10 členné družstvo sa dňa 4. 4. 2013 zúčastnilo obvodného kola v hádzanej. V mestskej športovej hale, ktorá pravidelne hostí hádzanárske zápolenia ženskej 1. ligy, tento raz privítala dievčatá z piatich základných škôl, ktoré sa snažili o postup do krajského kola. Naše žiačky sa po minuloročnom neúspechu otriasli a tento rok to bola na pohľad pekná hádzaná.

  Už v prvom napínavom zápase naše reprezentantky zabojovali a krásnym voľným hodom Bridovej po skončení stretnutia vyhrali so ZŠ Komenského 9:8. V druhom zápase si naše proti najslabšiemu družstvu zo ZŠ Slatina vytvorili dobré skóre a vyhrali v pomere 16:2. V 3. zápase proti favoritovi zo ZŠ Duklianska naše bojovali čo im sily stačili, no vyrovnaný stav držali len do konca polčasu a nakoniec prehrali v pomere 9:16. Po tomto vyčerpávajúcom zápase sme nastúpili na zápas o konečné 2. miesto proti súperom zo ZŠ Partizánska. Naše dievčatá zápas spočiatku vyhrávali no po polčase nevyužili pár šancí a súper otočil skóre. Nakoniec sme prehrali o jeden gól 7:8.  I napriek tomu sme skončili na vynikajúcom 2. mieste, o čom rozhodlo najlepšie skóre. Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

   Mgr. Kubala

   

 • Krajské kolo vo volejbale s našou účasťou

  Naše staršie žiačky v rozmedzí od 20. 2. 2013 do 26. 3. 2013 odohrali tri postupové turnaje vo volejbale, čím sa dostali až na krajské kolo a od postupu na celoslovenské ich delil len krôčik. Už 20. 2. na Obvodnom kole vynikajúco reprezentovali našu školu, keď dokázali poraziť ZŠ Partizánska v pomere 2:0 a vo finále odohrali vyrovnaný zápas so ZŠ Komenského a nakoniec vyhrali v pomere setov 2:1.

  Do regionálneho kola, ktoré sa uskutočnilo 21. 3. 2013 odcestovali s malou dušičkou, no úspech sa dostavil. V Prievidzi  si porovnali sily s miestnou 1. ZŠ S. Chalupku a v druhom zápase s našou menovkyňou  ZŠ s MŠ Školská zo Žabokriek nad Nitrou. V oboch zápasoch naše žiačky zvíťazili a mohli sa tešiť na krajské kolo.

  Toto krajské kolo sa uskutočnilo už o necelý týždeň 26. 3. 2013 v Novom meste nad Váhom. Dievčatá čakali nároční súperi zo  ZŠ Odborárska v Novom meste nad Váhom a ZŠ Slovanská z Považskej Bystrice. U týchto dievčat už bolo vidieť, že sa venujú volejbalu aj vo svojom voľnom čase na tréningoch v miestnych volejbalových kluboch. Naše žiačky sa držali statočne, no na vyhraté súperky nestačili a oba zápasy prehrali 2:0 na sety.

  Mgr. Kubala

 • Okresné kolo vo flórbale

  Centrum voľného času zorganizovalo v dňoch od 18. do 22. marca pred veľkonočné okresné kolo vo flórbale v kategóriách mladších a starších žiačok a žiakov. Flórbalové tímy poslali do súťaže ZŠ Partizánska,  ZŠ Zlatníky, ZŠ Duklianska, ZŠ Rybany , Gymnázium J. Jesenského a naša ZŠ Školská. Sme veľmi radi, že i napriek nízkemu bodovaniu tohto rozvíjajúceho sa športu sa naša škola zúčastnila až v troch kategóriách. V telocvičniach na ZŠ Gorazdova a Sokolovni dievčatá a chlapci odohrali množstvo zaujímavých, vyrovnaných a kvalitných zápasov. Tie len potvrdili, že tento šport sa v poslednom čase stáva medzi žiakmi čoraz populárnejším.

   Konečné poradie:    Mladšie žiačky:   1. ZŠ Partizánska

  2.Gymnázium J. Jesenského

  3. ZŠ Školská

  Staršie žiačky:     1. ZŠ Partizánska

  2. ZŠ Školská

  3. Gymnázium J. Jesenského

  Starší žiaci:          ZŠ Školská  5. miesto

  Mgr. Kubala

 • Veľkonočné prázdniny - oznam

  Oznamujeme rodičom a žiakom, že veľkonočné prázdniny sa začínajú 28.3.2013 a trvajú do 2.4.2013. Vyučovanie sa začína v stredu 3.4.2013. Prajeme Vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

  Mgr. Renata Jamrichová – riaditeľka školy

 • MATEMATICKÝ KLOKAN

  27. 3. 2013

  Matematický klokan je najpopulárnejšia súťaž z matematiky na svete. V minulom školskom roku sa počet riešiteľov aj zapojených krajín opäť zvýšil. V 50 krajinách sveta súťažilo takmer 7 miliónov riešiteľov. A my sme boli pri tom!   Na Slovensku  vlani súťažilo viac ako 64550 žiakov. 25  prihlásených žiakov našej školy z ročníkov 4. – 9. riešilo 24 ťažkých ,(ale zábavných a zaujímavých ) matematických úloh za 60/respektíve 45/ minút. Pri každej úlohe mali na výber päť možností, medzi  ktorými bola jediná správna. Stačilo ju nájsť! Každý zúčastnený riešiteľ  dostane diplom, no môže vyhrať i zaujímavé ceny, dokonca i notebooky. Správne riešenie, vyhodnotenie a celkové umiestnenie v rámci Slovenska sa žiaci dozvedia po celoslovenskom spracovaní v apríli.

  PaedDr. Jana Kolníková 

 • Klokan - šk. kolo

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Klokan - šk. kolo.
  26.03.2013 20:10
 • S V E T R O Z P R Á V O K

       Rozprávka je neodmysliteľná súčasť detského života a pôsobí na jeho citový vývoj. Preto  v spolupráci s MsKĽŠ  sme pripravili zábavne – súťažné popoludnie v našej ŠKD. Tejto aktivity sa zúčastnili všetky deti, pracovali v dvoch  päťčlenných družstvách. Družstva riešili úlohy skladania rozprávkových názvov, hľadali v osem smerovke rozprávkové postavy a v poslednej časti sa zahrali na malých spisovateľov, na základe zadaných slov mali napísať krátky príbeh o Jankovi Hráškoví. Ostatné deti premenili náš ŠKD na rozprávkovú krajinu, ich úlohou bolo nakresliť rozprávkoví domček plný rozprávkových hrdinov, ktorí sú im blízki a majú ich radi. Deti boli veľmi usilovné a tvorivé, výsledky boli veľmi dobré a všetci sme prežili pekné popoludnie. Za prácu boli odmenené diplomom a sladkosťami.

         Alena Hlavačková

 • Z rozprávky do rozprávky

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Z rozprávky do rozprávky.
  26.03.2013 20:13
 • Hviezdoslavov Kubín- školské kolo

   Dňa 20.3.2013 sa uskutočnilo školské kolo v prednese prózy a poézie Hviezdoslavov Kubín.

  Žiaci 2. – 9. ročníka súťažili v 3 kategóriách.

  I. kategória:  žiaci 2.-4. ročníka (poézia- 14 žiakov, próza- 9 žiakov)

  Poézia: 1. miesto- Lucia Lehocká, IV. A- Mgr. Anna Hanková

     2. miesto- Aneta Števanková, III. A – Mgr. Renata Magdolenová

     3. miesto- Martin Országh, II. B- Mgr. Eva Jamrichová

  Próza:  1. miesto- Kristína Podobová, III. A- Mgr. Renata Magdolenová

     2. miesto – Nina Danišová, IV. A – Mgr. Anna Hanková

     3. miesto- Andrej Špánik, III. A – Mgr. Renata Magdolenová

  Matúš Pukanec, III. C- Mgr. Eva Turková

   

  Porota: Mgr. M. Országhová, Mgr. J. Mattošová, PaedDr. M. Jaňáková

   

  II. kategória: žiaci 5.- 7. ročníka (poézia- 4 žiaci, próza- 9 žiaci)

  Poézia: 1. miesto- Terézia Viktorínová, VII. B-  Mgr, Danuša Čačková

      2. miesto- Zuzana Vigodová, VII. B – Mgr. Danuša Čačková

      3. miestoDiana Šimunová, VIII.A – Mgr. Dana Švecová

  Próza: 1. miesto- Viliam Rideky, VI.B- PaedDr. Milena Jaňáková

    2. miesto- Simona Mazourová, V. A- Mgr. Dana Švecová

    3. miesto- Laura Matejčeková, VI. B- PaedDr. Milena Jaňáková

   

  Porota: Mgr. M. Rídekyová, Mgr. A. Dvončová, Mgr. M. Janečková

   

  III. kategória: žiaci 8. a 9. ročníka (poézia- 2 žiaci, próza- 3 žiaci)

  Poézia: 1. miesto- Dáša Švecová, VIII. A- Mgr. Andrea Dvončová

     2. miesto- Monika Križanová, VIII. A- Mgr. Andrea Dvončová

  Próza: 1. miesto- Richard Gehrer, VIII. A- Mgr. Andrea Dvončová

    2. miesto- Eva Krčová, IX.A- Mgr. Mária Rídekyová

    3. miesto- Dominika Rechtoríková, VIII. A- Mgr. Andrea Dvončová

   

   Porota: Mgr. D. Švecová, Mgr. R. Magdolenová, Mgr. D. Čačková

   

  V okresnom kole, ktoré sa uskutoční 11.4.2013 budú našu školu reprezentovať víťazi jednotlivých kategórií v poézii a próze. Prajeme im veľa úspechov.

           Mgr. Danuša Čačková

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Školská 1123/29, Bánovce nad Bebravou
  Školská 1123/29, 957 01 Bánovce nad Bebravou
 • riaditeľ: 038/7603922
  kancelária: 038/7602355
  vedúca ŠJ: 038/7603921

Fotogaléria