Novinky

 • Zdokonaľovací plavecký výcvik

  Žiaci 3.C triedy absolvovali v dňoch 27.5.-31.5.2013  zdokonaľovací plavecký výcvik v mestskej plavárni. Po precvičení správneho dýchania do vody a splývania, prišli na rad plavecké disciplíny kraul, prsia a znak. Nechýbalo ani súťaženie v zbieraní pukov jednotlivcov, ale aj skupín. Najväčším zážitkom však pre mnohých žiakov bolo skákanie do hlbokej vody,  preplávanie celej dĺžky bazéna a samozrejme záverečná súťaž v rýchlosti plávania určeného úseku. Z chlapcov boli najrýchlejší J.Turek, S.Záhumenský a S.Ševčík. Najrýchlejšími dievčatami boli L.Špániková, S.Tureková a V.Drengubiaková. Počas celého výcviku sa žiaci správali disciplinovane, plnili príkazy p. plavčíčky, boli veľmi usilovní a snaživí, za čo si na záver výcviku od plavčíčky Naďky vyslúžili veľkú pochvalu.

  E.Turková

 • Deti na dopravnom ihrisku

  Dňa 22. mája sa žiaci 1. ročníka zúčastnili podujatia, ktoré organizovala MŠ Sever. Pripravené dopravné ihrisko so semaformi, prítomnosť dopravnej polície i pripravené dopravné prostriedky deti zaujali. Overili si poznatky z pravidiel cestnej premávky pre chodcov a cyklistov. Po absolvovaní okruhu na ihrisku, si zaskákali v nafukovacom hrade, prezreli si policajné auto a pochutili si na chutnom občerstvení. Podujatie sa deťom páčilo a bolo poučné.

  Podujatia sa zúčastnili vychovávateľky ŠKD Exlerová, Kubrická

 • 4. 6. 2013

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Diplomy.

 • Štvrtáci v škole prírody

  V dňoch 27. 5. - 31. 5. 2013  sa 37 žiakov IV. A a IV. B zúčastnilo v škole v prírode v RZ Medica v Hornej Vsi, ktoré sa nachádza v lone prírody. Strávili sme tam prekrásny týždeň, plný rôznych atrakcií a zaujímavého programu. Žiaci si mohli zahrať rôzne športové hry, zajazdiť si na štvorkolke, zaskákať si v nafukovacom hrade a strávili pekné chvíle v prírode. O program sa postarali animátorky Dominika a Kika, ktoré mali s deťmi veľmi pekný, srdečný vzťah. V stredu sme navštívili mestečko Topoľčianky, Národný žrebčín - najstarší na Slovensku, aj zubriu oboru, kde žiacii videli ozajstných zubrov. Na ceste domov sme navštívili ZOO Bojnice, kde deti videli aj zvieratá, ktoré v bežnej prírode nestretnú. Škoda len, že počasie nám veľmi neprialo, ale  napriek tomu nám tam bolo príjemne.

  Mgr. Urbanová, Mgr. Hanková

   

 • STRETNUTIE S HASIČMI

  Nastali teplé dni, deti trávia stále viac voľného času vonku a často krát bez dozoru, preto sme pripravili pre ne poučné a zaujímavé popoludnie s pracovníkmi HZ. Bolo to stretnutie plné otázok a zvedavé očka všetko pozorne sledovali a ušká počúvali čo im profesionáli rozprávali a ukazovali. Prezreli si dve hasičské autá s celou výbavou, mohli vyskúšať niektoré pracovné nástroje, vyskúšali ochranné prilby, dozvedeli sa aké zásahy hasiči robia, aké rôzne nástrahy a nebezpečenstvá sa stávajú pri neopatrnom správaní. Bolo to veľmi poučné a touto cestou ďakujeme ujom hasičom, že strávili s nami pekné popoludnie. Poďakovali sme sa a rozlúčili pustením sirén.

  Alena Hlavačková

 • 3. 6. 2013

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria U požiarnikov.

 • FUTBALOVÝ TURNAJ

  Deti zo ŠKD pri ZŠ Školská prežili príjemné popoludnie, keď si zmerali svoje športové kvality vo futbalovom turnaji. 6-členné zmiešané družstvá odohrali 10 vzájomných zápasov s veľkým oduševnením, no bez veľkých faulov a bez zranení. 1. miesto obsadilo 4. oddelenie, 2. miesto 3. oddelenie, 3. miesto 1. oddelenie, 4. miesto 2. oddelenie a 5. miesto 5. oddelenie. Počasie nám prialo, deti mali príjemné zážitky. Všetci sa tešíme na ďalší ročník tradičného turnaja. Za spoluprácu ďakujeme rozhodcovi p. učiteľovi Kubalovi.

  Športové popoludnie zorganizovala p. vych. Pernišová.

 • 5. 6. 2013

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Futbalový turnaj v ŠKD.

 • • BANSKÁ ŠTIAVNICA – mesto dýchajúce históriou, ležiace v kráteri vyhasnutej sopky, mesto baníctva, vzdelanosti, mesto striech a komínov

  V predposledný májový deň , 30. mája 2013,  sa zúčastnili žiaci 8.A  prírodovednej exkurzie do Banskej Štiavnice, kde navštívili dve expozície: mineralogické múzeum  a  Banské múzeum v prírode – skanzen,  jedinečné svojho druhu na Slovensku.

  Mineralogická expozícia predstavuje viac ako 400 druhov minerálov a hornín zo všetkých obývaných kontinentov. Tú využili aj naši žiaci na zopakovanie vedomostí z hodín  geológie.  V skanzene sfárali s lampou a prilbou, odetí v plášťoch, do Bane Bartolomej, kde prebiehala ťažba od  17. stor. až do roku 1993, kedy bola ťažba ukončená.  Súčasťou príťažlivej podzemnej expozície sú aj exponáty, predstavujúce banské práce, techniku a technológiu. Celá prehliadka  v dĺžke 1,2 km trvala  takmer dve hodiny.

  Počas cesty autobusom cez celú Banskú Štiavnicu sme videli krásne scenérie historických budov, uličiek, kostolov a z viacerých strán aj majestátne sa týčiacu banskoštiavnickú Kalváriu.

             PaedDr. Jana Kolníková , Mgr. Mária Gunišová

 • Druháci na výlete

  Druháci na výlete

  24.mája ostali lavice druhákov prázdne. Vybrali sa totiž na výlet do Trenčianskych Teplíc. Prešli sa vynoveným námestím kúpeľného mesta, pristavili sa pri prameni liečivej vody, zastali  na známom moste slávy, stretli sa s „obyvateľmi“ jazierka v parku i mnohoročnými stromami... Jednoducho, prežili príjemné piatkové dopoludnie.              E. Jamrichová, J. Mattošová

 • 3. 6. 2013

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Školský výlet - 2. ročník.

 • CHODCI V CESTNEJ PREMÁVKE

          Deti nášho ŠK sa 16. 5. 2013 zúčastnili na akcií, ktorú pripravilo OR PZ v Bánovciach nad Bebravou „Správanie chodcov v cestnej premávke a ohľaduplnosť vodičov voči chodcom“. Deti sa učili správne prechádzať po priechode pre chodcov v meste pri nemocnici pod dohľadom dopravných policajtov, ktorí zároveň sledovali aj správanie vodičov. Deti sa správali disciplinovane a túto úlohu zvládli, za odmenu si potom prehliadli policajnú motorku a auto, celú výstroj, ktorú policajti používajú pri zásahu. Mali možnosť ju aj vyskúšať, na záver im ujovia policajti zapli sirény, ktoré používajú. Poďakovali sme sa a s peknými zážitkami sme sa rozlúčili.

  Ďakujeme za pekné popoludnie.

  Alena Hlavačková

 • 3. 6. 2013

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria U policajtov.

 • 24. 5. 2013

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Krúžok Krížom - krážom.

 • Zber nefunkčných mobilných telefónov

  Od 27. mája do 31. mája 2013 bude v našej škole prebiehať zber starých alebo nefunkčných mobilných telefónov. Tieto mobilné telefóny môžu žiaci odovzdať pred vyučovaním, cez prestávky, alebo po vyučovaní v kancelárií školy. Za každý odovzdaný mobilný telefón dostane žiak malý darček.   Mgr. Renata Jamrichová

 • Zber papiera

  Vyhodnotenie jarného zberu papiera 2013

  Od 6. mája  do 17. mája prebiehal zber papiera. Spolu sa vyzbieralo 17 167,5 kg papiera.

  Umiestnenie tried je nasledovné:

  I. stupeň         II. stupeň

  1. miesto – 4.A        1. miesto – 6.A

  2. miesto – 3.C        2. miesto – 6.B

  3. miesto – 3.B        3. miesto – 9.A

  Najviac nazbierali : Petra Slováková  6.A, Samuel Záhumenský 3.C, Jozef Mišák  4.A

  Natália Kováčová 3.B.

 • Deň matiek v Prusoch

  Príjemné nedeľné popoludnie sme prežili v Prusoch. Naši žiaci, ktorí v tejto obci bývajú, potešili svoje maminky, sprevádzané i ďalšími príbuznými programom, ktorý už niekoľko  týždňov usilovne nacvičovali. Trému pomohlo prekonať veľmi milé a srdečné prijatie v naplnenej sále kultúrneho domu. Na jeho javisku sa striedali mladší žiaci so staršími, hovorené slovo so spevom a tancom, hudobné nástroje... Usmievavé tváre na javisku i pod ním a lesk v očiach naznačovali, že takýto darček je „nad zlato“. 
      Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí svojím dielom do programu ochotne prispeli.

            J. Mattošová, R. Magdolenová, J. Gieci

 • 22. 5. 2013

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Deň matiek - Prusy.

 • Zaujímavé učenie

  17. 5. 2013

  Na hodinách vlastivedy sme sa učili o všetkých záchranných zložkách - zdravotníkoch, policajtoch a hasičoch.
  V stredu k nám zavítal zdravotnícky záchranár aj so záchranárskou sanitkou a naučené sme videli v skutočnosti. Žiaci si prezreli sanitku , jej zariadenie, vyskúšali fonendoskop a počuli "húkanie sanitky" úplne zblízka. Po praktickej ukážke v sanitke sme sa presunuli do triedy, kde pokračovala ukážka odbornej prvej pomoci a beseda. Dozvedeli sme sa zaujímavé veci v tejto oblasti.
  Dúfajme, že aj v budúcnosti, ak zažijeme niečo naozaj, nezľakneme sa, ak uvidíme krv a budeme vedieť správne zareagovať.
  Žiaci nultého, druhého a štvrtého ročníka mali zaujímavý zážitok     Mgr. Eva Jamrichová
   

 • 22. 5. 2013

  Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Záchranár - netradičné učenie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Školská 1123/29, Bánovce nad Bebravou
  Školská 1123/29, 957 01 Bánovce nad Bebravou
 • riaditeľ: 038/7603922
  kancelária: 038/7602355
  vedúca ŠJ: 038/7603921

Fotogaléria