• Vyhodnotenie jarného zberu papiera 2024

Od 15.4. do 19.4. 2024 prebiehal zber papiera. Spolu sa vyzbieralo 9463,5 kg papiera.

Umiestnenie tried je nasledovné:

I. stupeň II. stupeň

1. miesto – 2.A 1. miesto – 5.A

2. miesto – 4.A 2. miesto – 7.A

• D E Ň     Z E M E

Od 15.-19.4. žili naši žiaci vďaka žiackej rade a ŠKD aktivitami ku DŇU ZEME. Týždeň sme v škole i v ŠKD začali DÚHOVO - VO FARBÁCH ZEME. V pondelok sme sa obliekli do modrej farby ako voda, v utorok do červenej ako oheň, v stredu do žltej, oranžovej, vo štvrtok do hnedej, čiernej ako Zem a posledný deň sme venovali zelenej ako tráva. Počas celého týždňa žiaci na hodinách techniky, pracovnom vyučovaní, ale i doma vyrábali ŠPERKY Z ODPADOVÉHO MATERIÁLU, ktoré budú vyhodnotené a najkreatívnejšie odmenené. Žiacka rada a deviataci v piatok pripravili aktivity pre prvý stupeň. Úlohy manažérov a animátorov sa zhostili výborne. Aj keď nás vonku potrápilo uzimené počasie, no žiarivé úsmevy na deťoch nás zahriali pri srdiečku. Žiaci si zasúťažili v štafetovom behu a triedili odpadky, zhadzovali plechovky, dvojice nosili vedierka s vodou, zahrali sa na Popolušku, detektívov – hľadali v prírode

• Deň narcisov - Deň boja proti rakovine

Aj tento rok, 18. apríla 2024 / vo štvrtok/, sa prostredníctvom našej školy uskutoční verejná finančná zbierka na znak spolupatričnosti s onkologicky chorými pacientami. Ľubovoľným finančným príspevkom môže prispieť každý, kto má záujem podporiť dobrú vec. Teší sa na Vás poverený tím Ligy proti rakovine, so zapečatenou schránkou a samozrejme narcismi. Ďakujeme.

• Ako zachrániť

Dnes sa žiaci našej školy zúčastnili výchovného koncertu pod názvom "Ako zachrániť". Tento program odprezentovalo občianske združenie Škola života, ktoré vzniklo v roku 2007 a realizuje hudobno - výchovné koncerty pre žiakov základných a stredných škôl.

Naši žiaci sa dozvedeli dôležité informácie pri poskytovaní prvej pomoci od profesionálnej záchranárky. Názorne všetkým ukázala ako správne viesť rozhovor s operátorom na linke prvej pomoci, ako správne dať masáž srdca i umelé dýchanie. Naši žiaci neváhali si to všetko vyskúšať priamo na javisku. Celé predstavenie bolo doplnené piesňami hranými naživo a obrazovou videoprojekciou. Na záver si žiaci s účinkujúcimi hudobníkmi zaspievali a zatancovali.

• Šaliansky Maťko KK

Dňa 9.4.2024 sa v ZŠ Na dolinách v Trenčíne uskutočnilo krajské kolo Šaliansky Maťko. Tejto súťaže sa aj Adam Kováč z 2.A. Napriek tomu, že v krajskom kole nezískal umiestnenie, iba prebojovanie do KK je veľký úspech, pretože ako druhák s účasťou na súťažiach iba začína. Vypočutie si prednesu ostatných súťažiacich, odporúčania poroty, ale hlavne možnosť stretnúť sa s takou osobnosťou ako je Ida Rapaičová je pre Adama nezabudnuteľným prínosom pre jeho ďalšie napredovanie.

• Plavecký výcvik tretiakov

Počas 5 dní sa žiaci 3. ročníka pod vedením inštruktorky zdokonaľovali v plaveckom štýle kraul a znak. Pobyt vo vode si žiaci spestrili množstvom zábavných hier a skokmi do vody spojených s plávaním. Na záver plaveckého výcviku si žiaci preverili svoje nadobudnuté plavecké zručnosti v pretekoch s nasledovným umiestnením.

• Zber papiera

V dňoch od 15.4. do 19.4.2024 sa uskutoční zber papiera. Papier sa bude zbierať pred vyučovaním v čase od 7.00 – 8.30h a po vyučovaní od 11.30 do 15.00h. Kontajner bude umiestnený na ihrisku pred budovou školy. Vchod ku kontajneru je od Pažite. Papier sa odovzdáva zviazaný, kartóny neberieme. Triedy 1. a 2. stupňa, ktoré sa umiestnia na 1. – 3. mieste budú odmenené finančnou odmenou v sume 10€, 7€, 4€. Riaditeľské voľno bude udelené triedam, ktoré získajú 1. miesto. Najlepší zberači budú tiež odmenení.

• Plavecký výcvik žiakov 2.A

Žiaci 2.A absolvovali základný plavecký výcvik počas ktorého si osvojili dýchanie vo vode, splývanie, základy kraula, vyskúšali skoky do hlbokej vody a záver patril pretekom.

• 1. APRÍL

A je to tu... Aj tento školský rok pokračujeme aprílovým dňom bláznovstiev. Minulý rok sme začali netradičnými školskými taškami a dnešnou úlohou všetkých žiakov a pani učiteliek bolo prísť oblečení ako obľúbená kreslená alebo filmová postava. Potešili nás rôzne zaujímavé a netradičné nápady, ale hlavne to, že aspoň jeden deň v roku sa môžeme trochu „odviazať“ a spraviť si zo seba „srandu“.

Vážená pani riaditeľka, pani zástupkyňa, pani učiteľky.

Úryvok z dnešnej relácie:

Učiteľ je ako jar, stará sa o nové zelené výhonky. Učiteľ je ako leto, jas slnka umožňuje tešiť sa. Učiteľ je ako jeseň, s metódami prežiarenými láskou. Učiteľ je ako zima, i keď vonku husto sneží, jeho žiakom dobre je. Ste učitelia pre všetky ročné obdobia. A my sme Vám za to nesmierne vďační.

• Podporte nás darovaním 2% z daní

Vážení rodičia ZŠ Školská,